اخبار و رویدادهاارکسترتازه ها

ارکستر فیلارمونیک پاریس با آثار کیوان ساکت به رهبری آرش فولادوند

آثار-کیوان-ساکت-به-رهبری-آرش-فولادوند-www.honaremaa.ir

به گزارش هنر ما – پایگاه تخصصی هنر موسیقی ایران به نقل از موسیقی ما ارکستر فیلارمونیک پاریس به رهبری «آرش فولادوند» آثار «کیوان ساکت» را در شهرهای لندن و پاریس روی صحنه می‌برد.

آرش فولادوند رهبر ارکستر درباره اجرای پیش رو توضیح داد: «چندی پیش از کیوان ساکت دعوت کردیم که به فرانسه بیاید و مجموعه‌ای از آثار ارکسترال‌شان را با ارکستر بزرگ فیلارمونیک پاریس شرقی اجرا کنند. در این کنسرت گروه کُر بهار پاریس و گروه کُرال لندن به‌عنوان بزرگ‌ترین گروه کُر ایرانی در خارج از کشور شرکت خواهند کرد که مجموعاً بیش از صد خواننده زن و مرد هستند. این مجموعه آثار، در مجموعه کنسرت‌های «صدای صلح ۲۰۱۹» و آلبوم «لاله‌های سرخ ۲» اجرا خواهند شد.»

فولادوند اضافه کرد: «کیوان ساکت  قرار است آثار ارکسترال‌شان که گاهی با خواننده‌های مختلفی اجرا کرده بودند را این‌بار با ارکستر بزرگ و تک نوازی خودایشان اجرا کنند. این ارکستر در روزهای ۳۱ ماه می و اول ماه ژوئن در کلیسای سن‌ کلوتیو پاریس، یکی از تاریخی‌ترین ساختمان‌های فرانسه و در روز نهم ماه ژوئن در سالن آمفی تئاتر لوگان هال لندن به هنرنمایی می‌پردازد.

در این کنسرت ۱۰ اثر از کیوان ساکت، ۳ کار از خودم به همراه آهنگ “ای ایران” با تنظیم بانو گلنوش خالفی دختر روح‌الله خالقی اجرا خواهند شد.»

به گفتۀ این رهبر ارکستر، گلنوش خالقی اولین رهبر گروه کُر ملی ایران پیش از انقلاب بوده است. ورژن اولیه آهنگ “ای ایران” را آقای روح‌الله خالقی پدر بزرگوار ایشان تنظیم کرده بودند و حالا گلنوش خالقی ورژن دوم این آهنگ را برای کُر بزرگ و ارکستر بزرگ آماده کرده‌اند که قرار است با ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی و گروه کر بهار اجرایش کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
دکمه بازگشت به بالا
بستن