اخبار و رویدادهاتازه ها

اگر مسئولان سطح انتظارشان را بالا ببرند ارکستر جهانی خواهیم داشت

مسئولان-سطح-انتظارشان-را-بالا-ببرند-ارکستر-جهانی-خواهیم-داشت-www.honaremaa.ir

رهبر و مدیر هنری سابق ارکستر سمفونیک تهران می‌گوید: می‌دانم جهانی شدن ارکستر سمفونیک تهران، شدنی است.

به گزارش هنر ما – پایگاه تخصصی هنر موسیقی ایران به نقل از “ایسنا” علی رهبری رهبر و مدیر هنری سابق ارکستر سمفونیک تهران گفت: ما نوازندگان سطح بالایی در ایران داریم، فکر می‌کنم اگر مسئولان نیز سطح انتظارشان را بالا ببرند، می‌توانیم یک ارکستر جهانی داشته باشیم.

او که معتقد است برای پیشرفت ارکسترهای ایران باید از رهبران درجه یک دنیا استفاده کرد، ادامه می‌دهد: شایسته ایران نیست که در زمینه ارکستر داری درجا بزند یا عقب برود، چرا که پیشینه ارکستر سمفونیک تهران به صد سال می‌رسد و ما نوازندگان و استعدادهای خوبی داریم. ارکستر ما نباید از ارکستر ترکیه کمتر باشد، آن‌ها پیشرفت کردند چون از خارج رهبر ارکستر دعوت کردند یا دور دنیا را می‌گردند.

این رهبر ارکستر با بیان اینکه در عرض یک هفته می‌شود ارکستر سمفونیک تهران را به سطحی بسیار بسیار بالاتر رساند، می‌گوید: ممکن است در این زمینه بهانه بودجه بگیرند اما کار سطح پایین به بودجه ربطی ندارد. ارکستر مثل فوتبال است و به دیسیپلین احتیاج دارد. بزرگترین اشکال ارکسترهای دولتی در ایران این است که حتی از سطح خود موسیقی و موسیقیدان‌های ایران سال‌ها عقب افتاده‌اند.

علی رهبری فارغ‌التحصیل هنرستان عالی موسیقی ملی و آکادمی موسیقی و هنرهای زیبای شهر وین است. او در ۲۵ سالگی رئیس هنرستان عالی موسیقی ملی و کنسرواتوار تهران بوده است. او برنده مدال طلا برای ایران در مسابقات جهانی رهبری ارکستر در فرانسه و برنده مدال نقره برای ایران در مسابقات جهانی رهبری ارکستر در سوئیس است.

علی رهبری از طرف بیش از ۱۲۰ ارکستر سمفونیک جهان از جمله وین، برلین، لندن، آمستردام، بروکسل، تورنتو، توکیو، مکزیک و… برای رهبری ارکستر دعوت شده است و رهبر مهمان دائم ارکسترهای فیلهارمونیک چک، بلگراد و بروکسل است. او همچنین رهبر دائم و مدیر هنری ارکسترهای سمفونیک در شهرهای بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا و تهران بوده و دارای بیش از ۲۵۰ آلبوم در بازار جهانی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
دکمه بازگشت به بالا
بستن