اخبار و رویدادهاارکسترتازه ها

همراهی ارکستر ملی با سهراب کاشف و حسام‌الدین سراج

همراهی-ارکستر-ملی-با-سهراب-کاشف-و-حسام‌الدین-سراج-www.honaremaa.ir

به گزارش هنر ما – پایگاه تخصصی هنر موسیقی ایران به نقل از موسیقی ما ارکستر ملی ایران در تازه‌ترین برنامه‌ی خود در حالی ۳۱ خرداد و ۱۴ تیر با رهبری «سهراب کاشف» و خوانندگی «حسام‌الدین سراج» در تالار وحدت روی صحنه می‌رود که «فریدون شهبازیان» از مدیریت هنری این ارکستر استعفا داده و این اولین برنامه‌ی ارکستر پس از کناره‌گیری شهبازیان خواهد بود.

در این کنسرت قطعاتی چون شب عاشقان بیدل (آهنگساز: همایون رحیمیان)، طلوع (آهنگساز: همایون رحیمیان)، هزار دستان (آهنگساز: مرتضی حنانه)، نشان بی نشان (آهنگساز: همایون رحیمیان)،‌ رقص دایره (آهنگساز: حشمت سنجری) ،‌ دل آرا (آهنگساز: همایون رحیمیان) ، توحید (آهنگساز: همایون رحیمیان) و باد صبا (آهنگساز: همایون رحیمیان) اجرا می‌شود.

این دو کنسرت از ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار خواهد شد. بلیت‌های این برنامه‌ها از ۴۵ تا ۱۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و از طریق سایت ایران کنسرت به فروش می‌رسد.

موضوع خداحافظی استاد شهبازیان از ارکستر ملی ایران به عنوان رهبر دائم اسفند ماه سال گذشته با در نظر گرفتن قانون منع حضور بازنشستگان در مشاغل دائمی صورت پذیرفت؛ «فریدون شهبازیان» از هنرمندان بازنشسته سازمان صدا و سیما بوده است. او بعدتر به عنوان مشاور این ارکستر فعالیت کرد که از آن برنامه نیز استعفا داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
دکمه بازگشت به بالا
بستن