تازه هازیر ذره بین

زیر ذره بین دوم | جان ویلیامز پرچمدار موسیقی دنیا

جان-ویلیامز--John-Williamsپرچمدار-نامزدی-اسکار-www.honaremaa.ir

” جان ویلیامز – John Williams ” پرچمدار موسیقی دنیا

زیر ذره بین دوم | اختصاصی سایت موسیقی هنر ما

جان ویلیامز تنها آهنگسازیست که موفق به کسب نامزدی بیش از “۵۰ مرتبه جایزۀ اسکار” شده است، وقتی به کارنامۀ او در این سالهای فعالیتش در عرصۀ “موسیقی متن فیلم” نگاه می اندازیم متوجه می شویم تمامی این نامزدی ها و القاب بزرگی که به او ربط می دهند بی دلیل نیست.

جان ویلیامز تا به امروز در سن ۸۷ سالگی توانسته آهنگسازی حدود “۱۲۹ فیلم” را انجام دهد، رقمی که کاملا او را در دنیای موسیقی و عرصۀ آهنگسازی متمایز می کند.

او به خاطر سبک “حماسی” و دلاورانه ای که در کارهایش به چشم می خورد مشهور است، حتما فیلم های موفق تاریخ سینما از جمله: “سوپرمن، ایی تی موجود فرازمینی، پارک ژوراسیک، هری پاتر، جنگ ستارگان، شیندلر، نجات سرباز رایان” و ده ها نام مطرح دیگر را دیده اید، بله آهنگسازشان کسی نیست جز جان ویلیامز.

در ادامه چند قطعه از ساخته های ویلیامز را می شنویم.

هرچه از قطعات بی نظیر این آهنگساز مطرح بگوییم کافی نیست، “انجمن فیلم آمریکا” چندی پیش بهترین قطعه ویلیامز را به موسیقی متن “فیلم جنگ ستارگان” که در سال ۱۹۷۷ ساخته است اختصاص داد.

جان تاکنون موفق به کسب “۵ جایزۀ اسکار، ۲۲ جایزۀ گرمی، ۴ جایزۀ گولدن گلوب و ۲ جایزۀ امی” شده است.

زیر-ذره-بین-دوم-جان-ویلیامز-پرچمدار-موسیقی-دنیا-www.honaremaa.ir

نکتۀ جالبی که در مورد این آهنگساز صاحب سبک وجود دارد این است که او با توجه به همکاری های موفق و بزرگش با افراد نام آشنا و سرشناس دنیا هیچگونه اِبایی از همکاری با سایر هنرمندانی که چندان نام آشنا نیستند نداشته و همین امر باعث شده تا در فیلم “خاطرات یک گیشا” همکاری داشته باشد.

زیر-ذره-بین-دوم-جان-ویلیامز-پرچمدار-موسیقی-دنیا۲-www.honaremaa.ir

یک نکته جالب دیگر که در کارنامۀ هنری جان ویلیامز به چشم می خورد، همکاری طولانی مدت و متوالی او با کارگردان نام آشنا و نابغه “استیون اسپیلبرگ” است، دوستی اون با این کارگردان به قدری بوده که ساخت موسیقی متن تمامی فیلم های استیون را بر عهده داشته است.

با توجه به گفته ها حالا درک می کنیم که چرا به جان ویلیامز پرچمدار موسیقی دنیا می گویند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
دکمه بازگشت به بالا
بستن