تازه هازیر ذره بین

زیر ذره بین یکم | وودی آلن شخصیتی فراتر از سینما

وودی-آلن-Woody-Allen-شخصیتی-فراتر-از-۲سینما-www.honaremaa.ir

” وودی آلن – Woody Allen ” شخصیتی فراتر از سینما

زیر ذره بین یکم | اختصاصی سایت موسیقی هنر ما

فکر نمی کنم این روزها کسی باشد که نام ” وودی آلن – Woody Allen ” به گوشش نخورده باشد، این نام برای خیلی ها آشناست مخصوصا برای آنهایی که شب و روزشان آمیختۀ سینما و فیلم های برتر دنیاست، اگر اسم از فیلم هایی نظیر ” نیمه شب در پاریس، عشق و مرگ، جنایات و بزهکاری ها، منهتن ” و ده ها اثر دیگر به میان بیاید بی شک نام وودی آلن در ذهنشان نقش می بندد.

مطمئنا قصد نداریم آثار سینمایی این بازیگر، کارگردان و نویسنده را شرح دهیم بلکه چیزی که مد نظر ماست و کمتر کسی از این هنرمند ۸۳ ساله می داند فعالیت او در عرصۀ هنر موسیقی و نوازندگی است، بله نوازندگی!

وودی آلن قبل از آنکه وارد دنیای سینما و بازیگری شود در نوجوانی مشغول به نوازندگی ساز کلارینت شد و نام ” وودی هرمن ” نوازندۀ مشهور کلارینت، ساکسیفون و رهبر ارکستر جاز وقت را روی خود نهاد.

وودی-آلن-–-Woody-Allen--شخصیتی-فراتر-از-سینما-www.honaremaa

علاقۀ آلن به موسیقی جاز به قدری است که در بیشتر فیلم هایش شاهد آن خواهید بود، موسیقی متن فیلم هایش قالبا از سبک موسیقی جاز شکل گرفته است. علاقۀ شدیدش به قدری بود که در سال ۱۹۶۰ منجر به همکاری وی با گروه “Preservation Hall Jazz Band” شد و در سال  ۱۹۹۶ به همراهی گروه “New Orleans Jazz Band” به صورت تور سراسری در اروپا ادامه یافت.

وودی-آلن-–-Woody-Allen--شخصیتی-فراتر-از-سینما۲-www.honaremaa.ir

حاصل همکاری آلن با گروه “New Orleans Jazz Band” انتشار دو آلبوم به نام های “The Bunk Project” و “Wild Man Blues” هر کدام به ترتیب در سال های ۱۹۹۳ و ۱۹۹۷ شد که با هم چند قطعه از این آلبوم ها را می شنویم.

وودی آلن چندین تور نیز به همراه گروه “New Orleans Jazz Band” در سال های اخیر اجرا کرده است که آخرین تور و فعالیت وی به سال ۲۰۱۷ بر می گردد، این تور در شهرهای “لندن – انگلیس”، “لیزبون – پرتغال”، “آنتیب – فرانسه”، “کپنهاگن – دانمارک” و “هامبورگ – آلمان” برگزار شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

6 دیدگاه

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
دکمه بازگشت به بالا
بستن