تازه هاجشنوارهفراخوان

سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان

فراخوان سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان در سه بخش (موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی نواحی ایران و موسیقی کلاسیک) برگزار خواهد شد.

به گزارش هنر ما – پایگاه تخصصی هنر موسیقی ایرانجشنوارۀ ملی موسیقی جوان طبق دوره های پیشین خود امسال هم برگزار خواهد شد، شرکت کنندگان در سه بخش اصلی در این جشنواره به رقابت خواهند پرداخت:

  • “موسیقی دستگاهی ایران” خوانندگان و نوازندگان سازهای (تار، تنبک، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی)
  • “موسیقی کلاسیک” نوازندگان سازهای (ابوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، گیتار کلاسیک، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن)
  • “موسیقی نواحی ایران” خوانندگان و نوازندگان سازهای (زهی، بادی و کوبه‌ای)

این جشنواره در قالب سه گروه سنی برگزار خواهد شد:

  • “الف” (۱۵ تا ۱۸ سال، متولدین سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۲)
  • “ب” (۱۹ تا ۲۳ سال، متولدین سال‌های ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۸)
  • “ج” (۲۴ تا ۲۹ سال، متولدین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳)

متقاضیانی که سن آنها از ۱۵ سال کمتر است نیز، در صورت آمادگی و تمایل، می‌توانند آثار خود را برای بررسی در گروه “الف” ارسال کنند.

همچنین، در حوزۀ موسیقی دستگاهی، علاوه بر بخش “حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی”، “بخش ویژۀ موسیقی دستگاهی” با موضوع “آهنگسازی‌/نوازندگی” در نظر گرفته شده است.

در این بخش نوازندگان سازهای موسیقی کلاسیک ایرانی (تار، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی)، با سقف سنی ۲۹ سال، مجاز به شرکت هستند.

این جشنواره در دو مرحله برگزار خواهد شد، در مرحلۀ اول باید رپرتوارِ مشخص‌ شده برای هر بخش به صورت تصویری ضبط و در موعد مقرر (حداکثر تا ۳۱/۳/۱۳۹۸)، همراه با مدارکِ مندرج در فراخوان، به دبیرخانۀ جشنواره ارسال شود.

پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیئت‌های داوری، از منتخبین برای شرکت در مرحلۀ نهایی و اجرای صحنه‌ای در جشنواره (از اوایل مرداد تا اوایل شهریور ۱۳۹۸، در تهران) دعوت به عمل خواهد آمد.

علاقمندان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات این دوره از جشنواره به متن کامل فراخوان (فایل پی‌دی‌اف) در سایت انجمن موسیقی ایران به نشانی www.nay.ir رجوع کنند.

سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و مشارکت استادان موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و با همکاری دفتر موسیقی و بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
دکمه بازگشت به بالا
بستن