اخبار و رویدادهاتازه ها

قطعۀ بیداری در فستیوال دیفرازیون ۲۰۱۹

قطعۀ “بیداری” جایزۀ دوم مسابقۀ آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک “جایزه‌ی رضا کروریان” ۱۳۹۷ در “فستیوال دیفرازیون” ۲۰١۹ اجرا می‌شود.
به گزارش روابط عمومی گروه موسیقی یارآوا، قطعۀ بیداری اثر فرهاد شیرین‌زاده که در سال ۱۳۹۷، در مسابقۀ رضا کروریان موفق به دریافت جایزۀ دوم شده بود، در این فستیوال اجرا خواهد شد.
این فستیوال که توسط کنسرواتوار لوئیجی کروبینی و با مدیریت هنری آلفنسو بلفیوره پایه‌ریزی شده است، امسال در دو نوبت به اجرا درآمد. دورۀ نخست این فستیوال  از ١۲ تا ۱۶ دسامبر ۲۰١۸ برگزار شد که طی آن نیز “استتار” اثر امین خوش‌سبک، جایزه‌ی نخست مسابقۀ رضا کروریان در آن به اجرا درآمد. دورۀ دوم فستیوال از ۲۶ تا ۳۱ مارس ۲۰١۹ مصادف با ۶ تا ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ خواهد بود.
گروه موسیقی یارآوا و کنسرواتوار لوئیجی کروبینی از سال ۲۰١٧ در پروژه‌های مختلفی از جمله مسابقۀ آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک “جایزه‌ی رضا کروریان”، “فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران”، “فستیوال بدن، نور، صدا”، “فستیوال دیفرازیون” و “کارگاه صدا” همکاری دارند. در دورۀ دوم فستیوال دیفرازیون قطعۀ بیداری اثر فرهاد شیرین‌زاده از مسابقه‌ی رضا کروریان، قطعۀ آفرودیت برای سوپرانو و الکترونیک و ویدئو اثر مهدی جلالی، ویدئو از اشکان رهبریان و اجرای شقایق باقری، سرزمین‌های سبز اثر رضا کروریان همراه با ویدئوی پائولا لوپریتو اجرا خواهند شد.

لازم به ذکر است که یوآخیم هاینتس مدیر بخش موسیقی الکترونیک گروه موسیقی یارآوا و رئیس هیئت داوران سه دورۀ گذشتۀ مسابقۀ کروریان، دیمیتری پاپاگئورگیو داور دورۀ دوم مسابقۀ کروریان و عضو گروه برنامه‌ریزی فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران، گلاره سلیمانی مدیر روابط بین‌الملل گروه موسیقی یارآوا و اشکان رهبریان گرافیست و ویدئو‌آرتیست گروه موسیقی یارآوا در این دوره از فستیوال حضور دارند.

تاریخ اجرای این هنرمندان از قرار زیر خواهد بود:
بیست و شش مارس ساعت ١۹:۰۰
کنفرانس یوآخیم هاینتس
بیست و شش مارس ساعت ۲۲:۳۰
“دیالوگ سکوت” موسیقی: گلاره سلیمانی، ویدئو: مازیار بوستان‌دوست
بیست و هشت مارس ساعت ۱۷:۰۰
“بیداری” اثر فرهاد شیرین‌زاده
“آیا من صدای درون صدا را می‌شنوم؟” دیمیتری پاپاگئورگیو
بیست و هشت مارس ساعت ۲١:۰۰
“آلما” بداهه‌نوازی برای صدا و لایو الکترونیک. صدا: شقایق باقری، الکترونیک/آلما: یوآخیم هاینتس
بیست و هشت مارس ساعت ۲۲:۳۰
“آفرودیت” برای سوپرانو و الکترونیک و ویدئو. موسیقی: مهدی جلالی، ویدئو: اشکان رهبریان، سوپرانو: شقایق باقری
بیست و نه مارس ساعت ١۹:۰۰
“سرزمین‌های سبز” موسیقی: رضا کروریان، ویدئو: پائولا لوپریتو
“گرمی ماهی‌ها” یوآخیم هاینتس

فستیوال دیفرازیون، فستیوال دوسالانه‌ی مولتی‌مدیا است که در فلورانس ایتالیا برگزار می‌شود. امسال چهارمین‌ دورۀ این فستیوال است که به یاد “مارینو مارینی” هنرمندِ نقاش و مجسمه‌سازی فلورانس برگزار می‌شود.
این فستیوال شامل موسیقی الکترونیک و الکتروآکوستیک، ویدئو‌آرت، اینستالیشن، پرفورمانس، کارگاه، مسترکلاس، سمینار و … خواهد بود و در مکان تاریخی LE MURATE با همکاری انجمن فرهنگی گابیانو، مسابقه‌ی رضا کروریان، گروه موسیقی یارآوا، انجمن فرهنگی هشت‌هنر، دانشگاه نیویورک، کنسرواتوار برونو مادرنا و…  اجرا خواد شد.

آدرس سایت رسمی فستیوال:

www.diffrazionifestival.com

برچسب ها

نوشته های مشابه

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
دکمه بازگشت به بالا
بستن