سری نخست پروژۀ‌ “امواج نوی ایران” منتشر می شود

توضیحات

به گزارش سایت هنر ما – پایگاه تخصصی هنر ایران به نقل از روابط عمومی نشر موسیقی پتریکور، پروژه‌ “امواج نوی ایران”، شامل ۵۰ اثر برای ساز فلوت، نوشته شده توسط آهنگسازان ایرانی که در شکل‌گیری صورت “موسیقی نو” در ایران نقش به‌سزایی دارند، به زودی روانه بازار موسیقی در ایران و خارج از کشور خواهد شد.

آثار این مجموعه که اغلب به سفارش نشر پتریکورساخته شده‌اند، تا امروز در شهر‌های مختلف آمریکا ازجمله نیویورک، دورهام و سالت لیک سیتی و در فستیوال‌های مختلفی در ایران و آمریکا اجرا شده اند.

علاوه بر این، آثار این مجموعه تاکنون در ایران در فستیوال موسیقی معاصر تهران ٢٠١٩، نشست‌های الف، ورکشاپ‌های نوازندگی فلوت معاصر در دانشگاه‌های تهران و هنر و در شهرهای شیراز، رشت، و ساری هم به روی صحنه رفته است.

آهنگسازان سری اول پروژه‌ “امواج نوی ایران”را علیرضا مشایخی، نادر مشایخی، رضا والی، پیمان یزدانیان، علی گرجی، مهدی خیامی، روزبه رفیعی، امین شریفی، نیما عطرکار روشن، امیر اسلامی، فرناز مدرسی‌فر، رضا نکیسا، سعید علیجانی، آنکیدو دارش، آروین صداقت‌کیش، مرتضی شیرکوهی، علی رادمان، اشکان خمسه‌پور، امیر پورخلجی، گلفام خیام، ارسلان عابدیان، سینا فلاح‌زاده، و کاوه میرحسینی تشکیل می‌دهند.

رویکرد آنتولوژی‌گونه، اجراهای متعدد و نشر آلبوم، تنوع بی‌نظیر سلایق آهنگسازان مقیم ایران و خارج از ایران، حجم پروژه (۳۰۰ دقیقه در چهار سی دی)، همکاری بینارشته‌ای با هنرمندان تئاتر،حرکات بدن و هنرهای تجسمی، و مهم‌تر از همه تمرکز بر سولوی انواع فلوت (و در مواردی همراه با پارت‌های الکترونیک) ازجمله ویژگی‌های این پروژه به‌حساب می‌آیند.

نکته مهم دیگر سفارش آهنگسازی بیشتر آثار برای این مجموعه است. اغلب قطعات این پروژه مشخصاً برای کلاریز کشاورز نوازنده‌ این مجموعه نوشته شده‌اند.

نشر پتریکور تا چند روز آینده سری اول مجموعه “امواج نوی ایران”را روانه بازار موسیقی می‌کند و به‌زودی درباره سری دوم این مجموعه اطلاعات تکمیلی را به مخاطبان ارائه خواهد داد.

برچسب ها

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *