“هدیه تهرانی” به حواشی “علی زندوکیلی” و “شیردل خان” وارد شد

توضیحات

به گزارش سایت هنر ما – پایگاه تخصصی هنر ایران به نقل از موسیقی ما، حاشیه‌های ویدیوی “علی زندوکیلی” به همراه یک توله شیر همچنان ادامه دارد.

در هفته گذشته علی زندوکیلی ویدیویی در صفحه شخصی خود منتشر کرد که در آن یک توله شیر را در آغوش داشت. توله شیری به نام “شیردل” که در بخشی از آن ویدیو علی زندوکیلی می‌گوید: “شما نمی‌دونید این چقدر ماهه! قراره که بیاد پیش خودم بزرگ بشه و هواشو داشته باشیم.” همین جمله باعث شد تا پس از انتشار این ویدیو انتقادات زیادی نسبت به این خواننده بی‌حاشیه مطرح شود.

خصوصاً فعالان حقوق حیوانات و محیط زیست، این ویدیو را ترویج آزار حیوانات قلمداد کردند. حواشی ویدیوی علی زندوکیلی به جایی رسید که برخی تحلیلگران حوزه محیط زیست در پست‌های مفصلی به نقد صحبت‌های این خواننده سرشناس پرداختند. آنها اعتقاد داشتند که یک چهره سرشناس نباید نگهداری خانگی از حیوانات وحشی را تبلیغ کند.

دو روز پیش علی زندوکیلی پس از پاک کردن ویدیوی خود به همراه آن توله شیر متنی را به صورت پست موقت روی صفحه خود منتشر کرد و نوشت:«دیروز بنده در خدمت جناب مهندس نوری عزیز بودم که ایشان موسس دهکده طبیعت هستند که این دهکده مرکزی برای پژوهش، درمان و نگاهداری حیات وحش دورمانده از طبیعت است.

پیرو ویدئوی منتشر شده از بنده و شیردل خان کوچولوی عزیز خواستم به اطلاع شما مهربانان برسانم که این شیر نازنین فقط چند لحظه در آغوش من بود و خیلی سریع دوباره به کنار پدر و مادرش برگشت و بنده اصلاً تمایلی به نگهداری این شیر عزیز نداشتم و بشدت مخالف این اتفاق هم هستم و هر آنچه در ویدئو گفتم از روی عشق و علاقه در آن لحظه بود. این جمعیت ۳۰۰۰ هزار نفره در دهکده طبیعت به گونه‌ای که با شرایطی که دارند در حیات وحش قادر به زندگی نیستند در کنار مهندس با عشق درمان و نگهداری می‌شوند.»

پس از این توضیحات علی زندوکیلی اما داستان پرحاشیه او و شیردل خان به پایان نرسید. «هدیه تهرانی» که از فعالان حوزه محیط زیست و حقوق حیوانات است هم به این داستان ورود کرد. این بازیگر مطرح سینما و تئاتر ضمن اشاره به ویدیوی علی زندوکیلی، از وضعیت نگهداری حیوانات وحشی در برخی مراکز هم انتقاد کرد. متن نامه هدیه تهرانی به شرح زیر است:

“با دیدن این ویدئو می‌توان متوجه شد که هنرمند گرامی، جناب آقای زندوکیلی که قصد نگهداری بچه شیری را داشتند و در این خصوص فیلمی را در صفحه خود به اشتراک گذاشتند از نابهنجار بودن این موضوع آگاه نبودند و شاید واگذارکنندگان این بچه شیر جدا کردنش را از مادر نابهنجاری نمی‌دانستند و یا دلائل دیگری داشتند که به راحتی امکان انتشار این ویدیو را نیز دادند!… چرایی و سوالا ت بسیاری در این خصوص وجود دارد، البته نه از جناب زندوکیلی که به نظر بسیار علاقمند به حیات وحش هستند اما ظاهرا ناآگاه از اصول زیست آنها و این عدم آگاهی در بسیاری از علاقمندان به حیوانات نیز دیده می‌شود!

این موضوع و همینطور موضاعات بیشتری مثل (کاریزا) توله خرس ۲ ساله که به دلیل بی‌توجهی با طناب در قفس خود خفه شد باعث می‌شود نه تنها توجه علاقمندان به حیوانات که مهمتر از آن توجه “مسئولین را بیشتر به موضوعاتی مثل چرائی واردات و یا صادرات حیات وحش غیربومی، ضرورت وجود باغ‌وحش‌ها، قاچاق حیات وحش و لزوم ایجاد مراکز بازپروری و نگهداری معطوف کنیم.“

مصائب و موضوعات بسیار گسترده‌ای در زمینه حیات وحش و حفظ ارزش‌های طبیعت و محیط زیست وجود دارند و به همین دلیل پرداختن و رسیدگی به موضوع باغ‌وحش‌ها و مراکز نگهداری و قاچاق حیوانات هرگز در اولویت قرار نگرفته است.

با این وجود مسائل اخیر فرصتی است که مسئولین پاسخ این سوالات را داده و به کمک کارشناسان و علاقمندان راهکار این معضلات را پیدا کنند و توجه خود را به حیات وحش و محیط زیست مهجور کشورمان بیشتر کنند! از همه علاقمندان به حیوانات خواستاریم که در ترویج و نگهداری از حیات وحش جدا خودداری کنند و در راستای تشکیل و بهینه‌سازی مراکز نگهداری با اصولی صحیح و جلوگیری از قاچاق حیات وحش، چه توسط اشخاص حقیقی چه باغ‌وحش‌ها همراه باشند.”

علی زندوکیلی هنوز نسبت به این نامه هدیه تهرانی واکنشی نشان نداده است اما با توجه به توضیحات زندوکیلی بعید است که این حاشیه ادامه پیدا کند. چرا که اصولاً این خواننده اهل دامن زدن به حواشی نیست ولی هنوز هم بحث او و شیردل خان در میان کاربران فضای مجازی مطرح می‌شود.

برچسب ها

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *