اولویت های دبیر سی و ششمین “جشنوارۀ موسیقی فجر”

توضیحات

به گزارش سایت هنر ما – پایگاه تخصصی هنر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، حسن ریاحی آهنگساز پیشکسوت موسیقی کشورمان که روز ششم مهر ماه برای پنجمین بار به عنوان دبیر جشنواره موسیقی فجر انتخاب شده، در گفتگویی کوتاه ضمن برشمردن دلایل پذیرش این سمت گفت:

پس از اینکه از سوی دوستان پیشنهاد دبیری سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به من شد بررسی‌های لازم را انجام دادم و به این نتیجه رسیدم که اکنون در شرایطی هستیم که باید هر کمکی از دستمان در این شرایط برمی‌آید انجام دهیم.

از این رو فقط با هدف کمک به این رویداد ملی پذیرفتم که در کنار دوستان میزبان هنرمندان ارزنده کشورمان در جشنواره موسیقی فجر باشیم.

وی ادامه داد:

به طور حتم با توجه به شرایط کرونایی این ماه‌ها آنچه در جشنواره موسیقی فجر امسال پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد، میزبانی از تعداد کمتری از گروه‌های موسیقی اما معتبر موسیقی است که امیدوارم شرایط به گونه‌ای هدایت شود که ما شاهد یک جشنواره باکیفیت در شرایط کرونایی باشیم.

آهنگساز سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد:

آنچه در این دوره برای بنده بسیار حائز اهمیت بوده و خوشبختانه با استقبال شورای سیاستگذاری جشنواره سی و ششم نیز مواجه شده، توجه به موسیقی شرق است که بتوانیم در همین راستا از چند گروه معتبر و شناخته شده داخلی و خارجی برای شرکت در جشنواره دعوت کنیم.

شرایطی که قطعاً دربرگیرنده دشواری‌های زیادی است اما ما امیدواریم بتوانیم در روزهای کرونایی فضای ارزشمندی را برای جشنواره موسیقی فجر فراهم کنیم.

ریاحی تصریح کرد:

ماه‌های گذشته و پیش رو به دلیل شیوع ویروس کرونا برای همه ما شرایط سختی است. بنابراین آنچه در این میان می‌تواند مورد توجه بنده و همکارانم در جشنواره موسیقی فجر قرار گیرد توجه به یک رویداد ملی مهم در کنار مردم عزیزمان است که به واسطه پیشگیری و مراقبت از خود و دیگران در سخت‌ترین شرایط زندگی به سر می‌برند.

بنابراین چه بهتر که بتوانیم در یک ساختار موسیقی محور و البته با کیفیت شرایطی را برای آنها فراهم کنیم که بتوانند با کمک ابزاری چون موسیقی از این شرایط بحرانی عبور کنند.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت:

طی روزهای آینده تازه‌ترین جلسه شورای سیاستگذاری سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود که بر مبنای آن جزییات بیشتری از آنچه در جشنواره پیش رو قرار است انجام پذیرد به مخاطبان ارائه خواهد شد.

حسن ریاحی روز ششم مهرماه با صدور حکمی از سوی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تایید شورای سیاستگذاری جشنواره به عنوان دبیر سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر منصوب شد.

بر اساس آیین نامه جشنواره، شورای سیاستگذاری، وظیفه بررسی و تصویب راهبردها، تعیین رویکردهای کلان و تصویب کلیات جشنواره را برعهده دارد و دبیر جشنواره با تایید شورا معرفی می‌شود.

حسن ریاحی پیش از این نیز دوره‌های نوزدهم تا بیست و یکم و دوره‌های بیست و ششم تا سی و یکم، دبیر جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر بوده است.

برچسب ها

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *