برگزاری الکترونیک انتخابات خانۀ موسیقی “شایعه” است

توضیحات

به گزارش سایت هنر ما – پایگاه تخصصی هنر ایران به نقل از خبرگزاری صبا، حمیدرضا عاطفی معاون اجرایی خانه موسیقی در گفتگویی درباره زمان انتخابات این نهاد گفت:

قرار بود انتخابات خانه موسیقی طبق روال همیشگی‌ یعنی خرداد ماه برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو و به مرداد ماه موکول شد که این انتخابات هم به دلیل مخالفت ستاد ملی کرونا با تشکیل تجمع به تعویق افتاد و فعلا هیچ تاریخ دقیقی برای برگزاری آن مشخص نشده است.

وی افزود: در حال حاضر منتظریم وضعیت سفید شود تا ستاد ملی کرونا مجوز مربوطه را صادر کند و می شود گفت در حالت استندبای برای برگزاری انتخابات خانه موسیقی هستیم.

این پژوهشگر حوزه موسیقی درباره برگزاری انتخابات خانه موسیقی این طور توضیح داد: برای برگزاری انتخابات قوانینی در اساسنامه خانه موسیقی وضع شده است. بر این اساس باید ۲۰ روز قبل از مجمع، تاریخ برگزاری این جلسه به صورت عمومی اعلام شود.

عاطفی در پایان ضمن رد اخباری مبنی بر برگزاری انتخابات خانه موسیقی در هفته آینده به صورت الکترونیکی گفت:

برگزاری انتخابات الکترونیکی از نظر قانونی باید در اساسنامه اعمال شود. این طرح باید در مجمع به رای گذاشته شود تا قبول یا رد شود و این مستلزم برگزاری مجمع عمومی است.

حتی اگر این طرح در مجمع رای بیاورد برای ثبت باید پروسه‌های طولانی ۶ ماهه تا یک ساله را طی کند. از طرفی انتخابات الکترونیک بیشتر شبیه یک شایعه است چون باید برای برگزاری آن زیرساخت‌های فنی‌ قوی فراهم شود که آن هم زمان‌بر است.

برچسب ها

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *